Skip to content

„Kieno tos mėlynos burės?������������������� arba „Minicat 420 Instinct“ test-drive (Galvės ež.)

parašė Tomas 2011 7 31

Trumpai tariant, situacija susidėstė sekančiai: praėjusį pirmadienį paslapčia į mano namus atkeliavo du lagaminai. Nebūčiau skaitęs Agatha Cristie ir Konan-Doyle veikalų, kokią valandą nebūčiau bijojęs jų ir atidaryti. Kai šefas darbe prie nugaros prikabina tris saugumiečius, paprastas darbo žmogus ir apskritai gali virsti paranojos įsik��nijimu.

Antra vertus, smalsumas nugalėjo. Ketvirtadienio vakare paraugiau du kilogramus ��viežio paršelio (druska, pipirai, septyni šaukštai balzamiko, penki alyvuogių aliejaus ir trys medaus), penktadienį suskambinau testuotojų komandai, ir štai, žiūrėk, šeštadienio ryte 10.30 val. aš stoviu ir žiūriu į tuos pačius du baltai-raudonus  lagaminus, neįsivaizduodamas, kas iš jų išlįs.

Robertas Stivensonas buvo neteisus, numirėlio skrynioje nebuvo:)

Do you believe it?“ – knibžda smegeninėje. Mažoji buriuotojų bendruomenė turi naują laivą! Šviežutėlis Lietuvoje minikatamaranas „420 Instinct“. Mažagabaritis ir pripučiamas, kitaip tariant, telpantis į viduriniosios klas��s inteligento automobilio bagažinę! Ir dar lieka vietos vaiki��kam vėžimėliui.

Tą pačią akimirką supratau, kad mūsų šeimos kelionių žemėlapis neįtikėtinai išsiplėtė. Mano mažojo draugo buriavimo knygoje netrukus atsiras: Trakai, Elektr����nai, Kauno marios, Kur��ių marios, Dubingiai, Palūšė, Vištytis ir dar šimtai Lietuvoje esanči�� ežerų, nekalbant jau apie brolį Nemuną su seseria Nerimi. Kitos upės taip pat nepavargs, ar ne, motuše Baltija?  Kaip sakė Džeimsas Bondas „Ir visas pasaulis kišenėje“.

Pastatytas jis pasirodė visame gražume.

Šiek tiek techninių charakteristikų: ilgis 4,2 m., tramplino ilgis 1,9 m., plotis 2,10 m.
Stiebo aukštis 5,05 m., grotas (main sail) 6,5 kv. m., stakselis (jib) 3,2 kv. m., pontono skersmuo 0,45 m.

K������������������ gi, galima tik girti gamintoją. Kaip ir buvo teigiama instrukcijoje, surinkti šiam nuostabiam laivui nereikia nei įrankių, nei dviejų aukštųjų (čia, aišku, pridėjau kažką iš dončeto dažnučių). Iš pradžių bijojau, kad didžiausias darbas bus pripūsti pontonus, vėliau išaiškėjo, kad užtrukome ne daugiau 10 minučių. Kadangi testuotojų komanda buvo nemaža (turės gi kas nors suvalgyti kepsnius), atidžiai ir keliskart patikrinę laivą nuleidome maždaug po valandos.

Taigi – plaukiam.

Minicat 420 Instinct test-drive 3\’rd part (funny comments)

Pripažinkite, operatorių turėjome tobulą. Tomas, atvykęs po draugo gimtadienio, su mano sesuo Eglė, jų vaikai Laurynas ir Urtė. Surinkti “420 Instinct” padėjo Rimantas, jo 16 metų duktė, ką tik išsilaikiusi II eilę ir sūnus, ką tik grįž��������s iš “Optimist” stovyklos. Ingrida ganė mažąjį Liudviką, kuris lipo ant tramplino ir rodė milžinišką susidomėjimą plaukti kartu su mumis.

Kaip, beje, ir visi kiti. Buriuotojai ir ne buriuotojai. Vyrai ir moterys. Valtininkai ir žvejai. Žvelgdami į mūsų bures taip ir galvojo: “Kieno tos gražios mėlynos bur��������������������������s?”

Pats plaukimas, tiesa, buvo labai jau ramus. Prognozės intrigą ��adėjo tik prieš 18 val. vakaro. Tuo tarpu nuo 12.00 iki 16.00 skaniai užkandžiavome, vaikėmės ir auklėjome mažylius, maudėmės, statėme palapinę, ir visaip kitaip pramogavome. Buriuoti su šeima, pasirodo, kaip aš rašiau kažkada šiame bloge, taip pat įmanoma.

Juoba, kad procese dalyvauja visi, įsileidžiame į tas pačias kalbas: apkalbinėjame jachtas, su tokiais pačiais pakibusiais it pakaruokliai grotais, stoviniuojančias ežero viduryje, kalbame apie katamarano privalumus ir trūkumus, taigi šnekos vis tiek apie buriavimą, smagiau ir negali būti. Sakoma, kad patys katamaranai kilo iš Polinezijos – dviem sujungtom kanojom buvo lengviau naršyti iš tarp salų. Trakai kuo puikiausiai galėtų būti vadinami mažąja Polinezija. Jei jau taip, sutikčiau būti jų aborigenas.

Artėdamas prie finalo, pridedu dar vieną video iš surinkimo.

Minicat 420 Instinct test-drive 1\’st part (mast & jib)

Nedidelis bušpirtas įtvirtina “štorminį stakseliuką”, perprasti takelažą – minučių reikalas, grotas su sportinėm latėm ir labai puikiai įsistato į stiebą. Pontonai – su įstatomais mini-kyliukais. O labiausiai patiko vairas – lengvai nusileidžia, su spyruokle išsitraukia, taigi švartuotis jokių problemų netgi ant kranto. Minimalus gylis, kuriuo galima plaukti – 0,30 m., vadinasi, įveikiamos netgi pelkės. Didžiausias vėjas – iki 4 Beufort, taigi  maždaug iki 20 mazgų. Gamintojas teigia, kad katamaranas išvysto iki 10-12 mazgų greitį. Žaibas!

Nors aišku, šioje nuotraukoje matyti, kad irklas kartais tikrai praverčia :) Ne veltui aš jo taip subtiliai ieškojau visą savaitę piet���� pertraukų metu. Jis buvo puikus privalumas atsišvartuojant ir prisišvartuojant ar norint praplaukti pro “mirusio” vėjo zoną.

Aišku, tie, kas buvo šeštadienį Trakuose, neleis meluoti, nes patys puikiai prisimena tą tvankumą ir kar������������������tį, kuris truko maždaug iki 17.00 min. Ligi to laiko tik tingiai slankiojome po ežer��, gaudydamį kiekvien���� vėjo gurkšn��, o likus keliasdešimt metrų iki stovyklavietės eržiliukas parodė savo nasrus. Smagus škvalytis prajodė m��sų katamaraną kone iki pirmo žvygtelėjimo. Urtė ir Eglė, plaukusios paskutinio praplaukimo metu net įsikibo į vantus.

Būtumėme bandydami pasiekti Trakų pilį užtrukę, grįžę būtume šlaput šlaputėliai.

Vienoje įguloje: ~ 4 žmonių. Nors gamintojas teigia, kad katamaranu galima plukdyti iki 450 kt., optimaliausia – du suaugę, du vaikai. Arba trys vidutinio sudėjimo suaugę ir vienas vaikas. Sudėtingesnėmis sąlygomis geriausia dviese – vienas prie vairo, kitas – prie stakseliuko. Stakseliukas su mažytėmis klampėmis, visos detelės iš nerūdyjančio plieno, o ant tramplino – krenavimo juostos, tik gyvenk ir norėk!

Paskutinę akimirką prieš grįžtant į krantą dar galvojau paprašyti Rimo, kad paskolintų savo “neopreną” ir leistis su škvalu į lenktynes. Pilnais kursais. Gaila, kad škvalo nebe nufilmavome. Ech, tie operatoriai :)

Deja, teko kuo skubiau rinktis žaislus (katamaraną surinkome maždaug per 20 minuči����), ir lygiai 18.00 pajudėjome Vilniaus link.

Diena pavyko, labai dėkingas test-drive komandai, gal visų “katuko” galimybių ir nešbandėme, bet viso laiko dar neiššvaist������me. Kas planuose? Pala, pala! Mes turime visą rugpj��tį. O ką j��s galvojate apie linksmąjį test-drive Palangoje Žolinių savaitgalį? Pabandyti įplaukti į bangą? Kas norėtų sudalyvauti “katuko” krik������tynose? Registracija jau prasidėjo!

Vėjo!

kategorija → Kita

Komentarai išjungti.